10 najlepszych szamponów przeciw wypadaniu włosów

Szampon przeciw wypadaniu włosów to jeden ze skuteczniejszych sposobów na walkę z łysieniem. Może nie tylko zahamować utratę włosów, wzmacniając i odżywiając ich cebulki od zewnątrz, ale także stymulować je do wzrostu. Jakie są najskuteczniejsze szampony przeciw wypadaniu włosów?

Najlepszy produkt na wypadanie włosów
dla kobiet

Locerin

Najlepszy produkt na wypadanie włosów
dla mężczyzn

Folisin

Nadmierne wypadanie włosów jest częstym problemem, dotykającym zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Jego przyczyn może być wiele – od niezdrowego trybu życia i ubogiej diety, przez stres, po choroby i przyjmowanie niektórych leków.

W efekcie włosy stają się słabe i przerzedzone, a zamiast być ozdobą – powodują dodatkowe kompleksy. Na szczęście w wielu przypadkach można skutecznie zahamować wypadanie i odzyskać dawną gęstość fryzury. Jednym z zalecanych sposobów, który może rozwiązać problem wypadania włosów, są właśnie specjalne szampony wzbogacone o substancje wzmacniające cebulki włosowe i odżywiające skórę głowy.

Poniżej znajduje się ranking najlepiej ocenianych szamponów przeciw wypadaniu, które warto przetestować w przypadku problemu z nadmierną utratą włosów.

1. Szampon DX2

DX2

DX2 to szampon przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn. Jest przeznaczony dla panów posiadających cienkie i słabe włosy ze skłonnością do nadmiernego wypadania.

Posiada kilka składników aktywnych, które wzmacniają cebulki włosowe, a także odżywiają same włosy, zatrzymując ich wypadanie i poprawiając ich kondycję.

Szampon ten cieszy się dużą popularnością, a używający go mężczyźni wskazują na jego sporą skuteczność w zatrzymywaniu przedwczesnej utraty włosów.

Działanie

Szampon skutecznie powstrzymuje nadmierne wypadanie włosów, wzmacniając ich cebulki i pielęgnując skórę głowy. Dzięki niemu kosmyki stają się mocniejsze, zdrowsze i bardziej lśniące. Stymuluje również nowe włosy do wzrostu, pomagając w zagęszczeniu fryzury.

Dlaczego jest skuteczny?

Szampon zawiera cenne składniki aktywne, które oddziałują bezpośrednio na cebulki włosowe. Najważniejsze z nich to:

 • Pronalen Fibro Actif – opatentowany składnik, który przedłuża fazę wzrostu włosów, opóźniając tym samym ich utratę; hamuje też komórkowe starzenie się cebulek, wzmacnia i odżywia łodygi włosa oraz poprawia kondycję skóry głowy.
 • Barbadensis Leaf Juice – sok aloesowy o właściwościach silnie nawilżających, który mocno odżywia skórę głowy i cebulki włosowe oraz łagodzi podrażnienia skalpu.

2. Dermena

Dermena to szampon przeciw wypadaniu włosów, skierowany zarówno do kobiet, jak i mężczyzn zmagających się z problemem słabych, cienkich i wypadających kosmyków.

Stymuluje on również włosy do wzrostu, pomagając w odzyskaniu ich dawnej gęstości. Zawiera wiele cennych składników, oddziałujących bezpośrednio na cebulki włosów – wzmacnia je i odżywia, skutecznie zatrzymując przedwczesne wypadanie.

Działanie

Szampon Dermena przy regularnym stosowaniu hamuje utratę włosów, wzmacnia je, reguluje wydzielanie sebum, chroni skalp przed podrażnieniami i stymuluje wzrost nowych kosmyków. Dzięki niemu można zwalczyć problem nadmiernego wypadania włosów, zagęścić fryzurę, a także w widoczny sposób poprawić kondycję skóry głowy. Jest polecany dla kobiet i mężczyzn, także w przypadku łysienia androgenowego.

Dlaczego jest skuteczny?

Szampon Dermena zawiera wiele cennych składników, pielęgnujących skórę głowy, odżywiających cebulki włosów i wzmacniających łodygę włosa. Najważniejszym z nich jest:

 • Molekuła Regen 7 – substancja czynna pochodzenia witaminowego, opracowana i opatentowana przez polskich naukowców; jest to naturalny składnik pochodzący z wyciągu z algi brunatnej, który działa regenerująco na skórę, znacząco poprawiając jej zdrowie i kondycję. Wzmacnia cebulki włosowe i wydłuża fazę wzrostu włosa, zatrzymując tym samym nadmierne wypadanie. Stymuluje również włosy do wzrostu oraz zmniejsza przetłuszczanie się skóry głowy.

3. Seboradin

Seboradin

Szampon na wypadanie włosów Seboradin to specjalna kuracja dla osób zmagających się ze słabymi, przerzedzającymi się włosami.

Zawiera wiele aktywnych składników, które oddziałują zarówno na zdrowie skóry głowy i cebulek włosowych, jak i samej łodygi włosa. Przy regularnym stosowaniu znacząco zmniejsza wypadanie i poprawia kondycję kosmyków.

Działanie

Szampon Seboradin odpowiada za pielęgnację i regenerację skóry głowy oraz wzmacnia cebulki włosowe. Dzięki niemu kosmyki stają się mocniejsze, grubsze i bardziej odporne. Pomaga w zagęszczeniu włosów.

Dlaczego jest skuteczny?

Seboradin posiada wiele składników aktywnych o właściwościach przeciwdziałających utracie włosów. Do najważniejszych z nich należą:

 • wyciąg z drzewa oliwnego – odżywia cebulki włosowe, chroniąc je przed przedwczesnym starzeniem się,
 • wyciąg z drzewa cytrusowego – wspomaga mikrokrążenie w skórze głowy, poprawiając jej kondycję i odżywiając cebulki włosowe,
 • wyciąg z żeń-szenia – wzmacnia i odżywia cebulki włosowe,
 • prowitamina B5 – silnie nawilża i łagodzi podrażnienia, dbając o zdrowie skóry głowy.

4. Alpecin

Alpecin

Jest to szampon na wypadanie włosów o specjalnej formule, zawierającej kofeinę. Obecne w nim składniki aktywne przenikają bezpośrednio do skóry głowy, odżywiając i wzmacniając cebulki włosowe, dzięki czemu chronią przed nadmiernym wypadaniem kosmyków oraz stymulują ich wzrost.

Opracowana przez naukowców formuła szamponu sprawia, że obecna w nim kofeina jest w stanie przeniknąć do włosów już po dwóch minutach, dlatego jest to jeden z najskuteczniejszych kosmetyków tego typu. Skierowany jest głównie do mężczyzn zmagających się z problemem wypadania włosów.

Działanie

Regularne stosowanie szamponu rozwiązuje problem wypadania włosów i stymuluje je do wzrostu. Poprawia on kondycję skóry głowy, wzmacniając jej ukrwienie, a także sprawia, że kosmyki stają się mocniejsze i bardziej gęste.

Dlaczego jest skuteczny?

Szampon jest wzbogacony wieloma cennymi składnikami aktywnymi, pozytywnie wpływającymi na zdrowie kosmyków i chroniącymi je przed osłabieniem, a także silnie wspierającymi ich wzrost. Do najważniejszych z nich należy:

 • kofeina – jest to składnik bardzo pozytywnie wpływający na cebulki włosowe – poprawia bowiem ukrwienie skóry głowy, co przyczynia się do lepszego odżywienia i wzmocnienia cebulek włosowych. W efekcie włosy są o wiele mocniejsze, przyspiesza się także ich wzrost.

5. Biotebal

Szampon przeciw wypadaniu włosów, który dzięki zawartości wielu aktywnych składników wpływa na wydłużenie fazy wzrostu mieszków włosowych.

Wzmacnia cebulki i włosy na długości, poprawiając ich kondycję i grubość. Stymuluje też wzrost nowych włosów, pozwalając zawalczyć o ich gęstość. Jest przeznaczony głównie dla kobiet zmagających się z problemem cienkich, słabych, wypadających kosmyków.

Działanie

Biotebal to łagodny szampon, który pielęgnuje skórę i łagodzi jej podrażnienia. Reguluje również wydzielanie sebum, rozwiązując problem nadmiernego przetłuszczania się skóry. Dostarcza cebulkom włosowym wielu cennych składników, dzięki którym stają się one mocniejsze. Przedłuża też fazę wzrostu włosów, przyczyniając się do ich dłuższej żywotności i zapobiegając ich utracie. Dzięki niemu kosmyki stają się zdrowsze, mocniejsze i gęstsze.

Dlaczego jest skuteczny?

Biotebal zawiera wiele cennych składników aktywnych, mających pozytywny wpływ na stan kosmyków. Do najważniejszych z nich należą:

 • biotyna – jest to witamina o właściwościach wzmacniających włosy; przeciwdziała ich osłabieniu, zniszczeniu i wypadaniu, reguluje też pracę gruczołów łojowych,
 • ekstrakt z żeń-szenia – odżywia włosy i poprawia ich elastyczność,
 • bioaktywne peptydy i oligosacharydy kiełków soi i pszenicy – przedłużają fazę wzrostu włosów, rozwiązując problem ich wypadania,
 • sok z aloesu – dostarcza włosom wielu ważnych witamin i składników mineralnych, a przy tym działa nawilżająco i łagodząco,
 • pantenol – wygładza, nawilża i wzmacnia włosy.

6. Radical Med

Szampon Radical Med zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów oraz stymuluje ich wzrost.

Dzięki zawartości cennych składników aktywnych skutecznie wzmacnia cebulki włosowe i przyczynia się do poprawy kondycji kosmyków, zapewniając ich miękkość i blask.

Jest przeznaczony dla wszystkich osób, zmagających się z problemem wypadania i pragnących zagęścić włosy.

Działanie

Radical Med przy regularnym stosowaniu znacząco wzmacnia włosy i ich cebulki, zatrzymując wypadanie i powodując przyrost nowych kosmyków. Wpływa przy tym również na wygląd i zdrowie włosów na długości, poprawiając ich elastyczność oraz dodając im gładkości i blasku. Dzięki niemu można odzyskać gęste i piękne włosy.

Dlaczego jest skuteczny?

Radical Med zawiera wiele wartościowych składników, pozytywnie oddziałujących na stan włosów. Najważniejsze z nich to:

 • Pro-Hair Booster 4H – biokompleks chroniący przed problemem wzmożonego wypadania oraz stymulujący wzrost nowych włosów,
 • ekstrakt ze skrzypu polnego, odżywiający cebulki włosowe i przyspieszający porost włosów,
 • prowitamina B5, wzmacniająca cebulki włosowe i również przyczyniająca się do wzrostu nowych włosów.

7. Revitax

Revitax to szampon przeciw wypadaniu włosów, przeznaczony dla osób zmagających się z przerzedzaniem się włosów na skutek problemów hormonalnych lub predyspozycji genetycznych.

Wzmacnia i odżywia cebulki włosowe oraz działa przeciwłupieżowo. Poprawia też kondycję włosów.

Działanie

Revitax to szampon z kofeiną i aktywnymi składnikami pielęgnującymi i wzmacniającymi włosy. Chroni przed nadmiernym wypadaniem włosów, również w przypadku łysienia androgenowego czy spowodowanego problemami hormonalnymi. Zapobiega powstawaniu łupieżu oraz wygładza i poprawia elastyczność włosów. Przy jego regularnym stosowaniu można zauważyć zagęszczenie włosów.

Dlaczego jest skuteczny?

Revitax zawiera składniki aktywne o mocnym działaniu, które przenikają bezpośrednio do włosów, poprawiając ich zdrowie i kondycję. Do najważniejszych z nich należą:

 • kofeina – poprawia ona krążenie w skórze głowy, prowadząc do mocniejszego odżywienia cebulek włosowych; silnie stymuluje włosy do wzrostu i chroni przed ich wypadaniem,
 • pirokton olaminy – działa przeciwłupieżowo,
 • pantenol – posiada właściwości nawilżające i łagodzące, odżywia cebulki włosowe i wzmacnia włosy na długości,
 • niacynamid – reguluje działanie gruczołów łojowych, zwalczając problem nadmiernego przetłuszczania się włosów.

8. BasicLab Capillus

BasicLab Capillus to specjalistyczny szampon, chroniący przed nadmiernym wypadaniem włosów oraz pomagający w ich ponownym zagęszczeniu.

Opiera się na specjalnie opracowanych składnikach, ograniczających utratę włosów i przyczyniających się do ich przyspieszonego wzrostu. Jest przeznaczony dla wszystkich osób, posiadających cienkie, osłabione, przerzedzające się kosmyki.

Działanie

BacisLab Capillus skutecznie powstrzymuje stopniową utratę włosów oraz stymuluje włosy do wzrostu. Działa również ochronnie, zabezpieczając kosmyki przed niszczącymi czynnikami. Posiada właściwości odżywiające, wzmacniające i kondycjonujące – dzięki niemu włosy wyglądają na zdrowe i zadbane.

Dlaczego jest skuteczny?

BasicLab Capillus to specjalistyczny produkt, zawierający wiele cennych substancji wzmacniających włosy. Znajdują się wśród nich:

 • opatentowany kompleks Sepitonic M3.0TM, zawierający najważniejsze dla włosów pierwiastki: miedź, cynk i magnez, pozwalające na ich odbudowę i wzmocnienie,
 • kofeina, stymulująca wzrost włosów,
 • niacynamid, chroniący przed nadmiernym przetłuszczaniem się włosów,
 • ekstrakt z żeń-szenia, silnie odżywiający cebulki i łodygi włosa.

9. BiovaxMed

Szampon BiovaxMed przeciw wypadaniu włosów to łagodny kosmetyk, skutecznie wzmacniający cebulki włosowe i stymulujący wzrost nowych włosów.

Zawiera opatentowane składniki z witaminą PP, która silnie odżywia cebulki włosowe, przedłużając ich żywotność i powodując duży przyrost włosów. Nie zawiera przy tym SLS, SLES, parabenów czy olejów mineralnych, dzięki czemu sprawdzi się nawet w przypadku bardzo wrażliwej skóry.

Działanie

BiovaxMed to szampon skutecznie wzmacniający cebulki włosowe. Dostarcza im wielu cennych składników, dzięki którym stają się odporne na zniszczenie i osłabienie. Kosmetyk przeciwdziała problemowi wypadania włosów, a przy jego regularnym stosowaniu można zauważyć też zagęszczenie fryzury. Poprawia ogólną kondycję włosów, dbając o ich odpowiednie nawilżenie i odżywienie.

Dlaczego jest skuteczny?

BiovaxMed posiada specjalnie opracowane składniki aktywne, które skutecznie oddziałują na zdrowie włosów. Najważniejsze z nich to:

 • Capillisil + Alistin z Vitaminą PP – substancje silnie odżywiające cebulki włosowe, przeciwdziałające wypadaniu włosów i powodujące ich wzrost,
 • D-panthenol – składnik pobudzający włosy do wzrostu, a także wzmacniający i wygładzający je.

10. Skrzypovita Pro

Skrzypovita Pro to specjalistyczny szampon, rozwiązujący problem wzmożonego wypadania. Zawiera wiele ważnych składników aktywnych, przy czym jest bardzo łagodny i może być stosowany także przy wrażliwej skórze głowy.

Działanie

Skrzypovita Pro kompleksowo oddziałuje na włosy, nie tylko chroniąc je przed wypadaniem i stymulując ich wzrost, ale także poprawiając ich ogólną kondycję. Dzięki lekkiej formule szampon nie obciąża włosów i zwiększa ich objętość. Działa też wzmacniająco i odżywczo, dostarczając włosom wielu cennych składników. Ponieważ jest łagodny, nie powoduje podrażnień i może być używany przez osoby o wrażliwej skórze.

Najważniejsze składniki

W szamponie Skrzypovita Pro znajdziemy takie składniki, jak:

 • ekstrakt z bajkaliny – przyspiesza porost włosów i zatrzymuje ich utratę,
 • wyciąg z kiełków soi i pszenicy – stymuluje włosy do wzrostu i zapobiega ich przedwczesnej utracie,
 • wyciąg ze skrzypu polnego – odżywia i wzmacnia cebulki włosowe, chroniąc kosmyki przed wypadaniem.

Co na wypadanie włosów?

Szampony zwalczające problem wypadania włosów to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które zauważyły u siebie przerzedzanie się kosmyków i domowe sposoby na wypadanie włosów nie pomogły. Należy jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach o wiele bardziej pomocne okazują się tabletki na wypadanie włosów.

Przedstawione w rankingu produkty zostały najlepiej ocenione przez konsumentów, którzy wskazują na ich skuteczność w hamowaniu wypadania spowodowanego różnymi przyczynami.

Najlepiej wybrać dla siebie szampon, który spełnia oczekiwania pod względem działania – wiele z nich rozwiązuje nie tylko problem utraty włosów, ale także pozwala przyspieszyć porost włosów, pozbyć się łupieżu czy wyregulować działanie gruczołów łojowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *